Jak to jest z miłością?

Hej :D


Dziś przychodzę do was z kolejną recenzją. Tym razem będzie o książce M. Lucas pod tytułem Przeprogramuj swój umysł na miłość. No właśnie...czy jest to w ogóle możliwe? 

Każdy z nas pragnie miłości. Każdy z nas chce żyć w szczęśliwym i udanym związku. Bycie kochanym i akceptowanym jest dla człowieka na prawdę ważnym aspektem. 


Marsha Lucas w bardzo ciekawy sposób opisuje zachowania, które wpływają na trwałość naszych związków, trwałość relacji z innymi ludźmi. Marsha jest neuropsychologiem. Wiadomo, że zagadnienia z tej dyscypliny często są zawiłe i niezrozumiałe  dla ludzi, którzy na co dzień nie mają z tym nic wspólnego. Autorka wszystko przekazuje prostym i przystępnym językiem. W książce wyjaśnione są powiązania pomiędzy naszym mózgiem, a tym jak reagujemy na ludzi. Zawarte są tam też różne przydatne ćwiczenia. 
Książka składa się z 10 rozdziałów. Rozdziały nie są zalane treścią. Wszystko przedstawione jest w klarowny, przejrzysty sposób. Nie ma tu żadnych złotych zasad. Autorka nie chce też nas pouczać. Nie ma zamiaru prawić nam morałów. Nie czujemy się znudzeni, czy przytłoczeni treścią. 
Myślę, że warto sięgnąć po książkę Marshy Lucas. Jest uniwersalna. Ma wspomagać zarówno tych, którzy nie radzą sobie z uczuciami oraz tych, którzy mają problemy w związku. Daje też do myślenia nad naszymi kontaktami z innymi ludźmi. 


Książka jest ładnie wydana. Ma przyjemną szatę graficzną. Dobrze się ją czyta. 
Jest godna polecenia. Zwłaszcza jeśli lubicie takie tematy. Dodatkowo powinien zachęcić was fakt, że książka została okrzyknięta: Najmądrzejszą książką o miłości.

Lubicie takie książki?
Zapraszam was na stronę wydawnictwa: KLIK. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych pozycji.

http://www.studioastro.pl/
  Na dziś to tyle. 
Trzymajcie się i do następnego :***

11 komentarzy:

 1. Spodobał mi się tytuł drugiego rozdziału czy też części: "Zostań swoim własnym programistą" :D Ten tytuł mnie przekupił :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Intrygujący tytuł. Chętnie poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie typu posty ;)kocham czytać.

  https://sk-artist.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze brzmi zachęcająco, ale ja jakoś poradników czytać nie lubię.... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa ta książka, chociaż my z mężem nie musimy korzystać z takich poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie przeczytałabym, lubię takie poradniki

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki w formie poradników lubię! chętnie bym poczytała,zapisuję na wish list i zaraz popatrzę czy w mojej bibliotece mają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Great post dear!

  https://iameleine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. hehhe w sumie taka książka to cos innego na co dzień ;D

  OdpowiedzUsuń