Bibliotekarze atakują :)

Hej :D 

Dziś chciałam opowiedzieć wam o kolejnej książce Wydawnictwa IUVI. Jest to książka, która spodoba się młodzieży- lekka, łatwa i przyjemna :D A o czym jest? Zapraszam na dalszą część notki.


Bohaterem książki jest nastolatek obdarzony pewnym talentem...a mianowicie talentem do przyciągania katastrof :P W dniu swoich urodzin młodzieniec dostaje prezent. Jest to spadek po rodzicach, których nie znał.Podarunek jest dziwny..... Alcatraz- bo tak ma na imię nasz bohater- otrzymał woreczek z piaskiem i karteczkę z jakimiś bazgrołami. Wkrótce w jego domu pojawia się starszy pan, który podaje się za jego dziadka. Na dodatek ma nietypową prośbę. Dzidek chce, aby Alcatraz podjął walkę z sektą Bibliotekarzy. Na dodatek piasek, który Alcatraz otrzymał w prezencie zostaje skradziony.Myślę, że warto przekonać się samemu, dlaczego chłopak ma tak nietypowe imię i jak potoczą się dalsze losy młodzieńca.... I co najważniejsze- czy uda się odzyskać piasek i przezwyciężyć sektę Bibliotekarzy :)


Książka jest bardzo fajnie wydana. Jest napisana w pierwszej osobie, więc często mamy wrażanie, że siedzimy z głównym bohaterem i przysłuchujemy się jego historii. Fabuła jest ciekawa. Mamy tutaj też dawkę dobrego humoru. Całość jest ładnie wykonana. Dodatkowo książkę zdobią ilustracje. Jestem pewna, że książka spodoba się wielu młodym ludziom.


Znacie twórczość Brandona Sandersona?
Lubicie tego typu książki?

http://iuvi.pl/

Na dziś to tyle.
Trzymajcie się i do następnego :*** 

14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Czerwoną filiżanką :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego autora. Jako nastolatka czytałam książki podobnego typu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam zamysł i opisane dzieje są na pewno ciekawe, ale nie dla mnie..

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tego autora, ale gdzieś juz czytałam o tej książce, że jest warta przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń