Potęga umysłu!

Hej :D 


Dziś od razu przechodzę do sedna. Chciałam wam opowiedzieć o kolejnej książce. 
Czytałyście książki Hamiltona? Jeśli nie, to zapraszam na recenzję.Hamilton w książce "Wszystko zaczyny się od myśli. Potęga twojego umysłu" pomaga nam zrozumieć jak prawidłowo korzystać z naszego rozumu i wiedzy. 


Mówi się, że wiara czyni cuda. Czy tak jest? Sama często się nad tym zastanawiam. Zwłaszcza w obliczu choroby słyszy się, że pozytywne nastawienie jest kluczowe. W tej książce zawarte są informacje na temat tego, jak wielki wpływ mamy na swoje otoczenie. 


Ciało i umysł są ze sobą połączone. Ta zależność zafascynowała Hamiltona na tyle, by stworzył między innymi to dzieło. Tłumaczy nam jak emocje i uczucia wpływają na nasz stan. Co więcej- przenikają nawet do struktury DNA...a przecież uważamy, że tego co zapisane w genach-zmienić się nie da.  


Wszelkie emocje, idee, marzenia wpływają na nasze ciało. Przekształcają obecną rzeczywistość. Dlatego tak wiele osób chętnie poddaje się medytacji. Pragnie harmonii, ponownego łączenia się ciała i duszy. Autor ujawnia także wyniki wielu badań. Mówi o sile miłości. Uważa, że jest to uczucie tak potężne, że dzięki niemu ciało zdolne jest do produkcji zdrowych komórek w naszym organizmie. 


Poruszane są tu takie kwestie jak: genetyka, socjologia i psychologia. Bardzo ważna jest oczywiście samoświadomość. Hamilton koncentruje się na pracy mózgu. Opisuje w jaki sposób możemy sobie pomóc.Książka napisana jest prostym i przyjemnym językiem. Wydana jest porządnie. Litery są dość duże . Wszystko jest przejrzyste, schludne. Książka jest ciekawa i pouczająca. Warto po nią sięgnąć w wolnej chwili. 

Lubicie takie książki ?
Co ciekawego teraz czytacie?

http://www.studioastro.pl/

Na dziś to tyle.
Trzymajcie się i do następnego :***

12 komentarzy:

 1. wow, nie kupuję książek a wypożyczam jednak "Wszystko zaczyny się od myśli." chciałąbym mieć na własność .

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś przeczytałam taką książkę. Prawda jest taka, że złotych rad jest bardzo dużo, gorzej stosować je w praktyce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki acz kolowieg nie wszystkie mi pasują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystko zaczyna się od myśli ha podoba mi się to zdanie ';D

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak, umysł ludzki jest niezbadany ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. to mnie zainteresowałas. Chętnie przeczytam :)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się interesująca :)
  Jeśli możesz kliknij w linki TUTAJ, dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię bardzo takie książki, czasami nie potrafimy korzystać z naszych możliwości, fajnie że ktoś uświadamia ludziom, że się da ;) Ciekawa książka

  OdpowiedzUsuń